26-06-2020

Elginkan Vakfı, 50 yılı aşkın bir sanayi geçmişine sahip olan ve bünyesinde E.C.A, EMAS, SEREL gibi markaları bulunduran Elginkan Topluluğunu yaratan Elginkan Ailesi tarafından 1985 yılında kurulmuştur.

Elginkan Vakfı amaçlan doğrultusunda; Türk kültürü ve teknoloji alanındaki araştırma, çalışma ve hizmetlere destek olmak amacıyla, ilk kez 2006 yılında hayata geçirilen Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri Programının on beşinci uygulamasını bu yıl gerçekleştirecektir. Kazanan araştırmacı veya araştırmacı grubuna Türk kültürü ve teknoloji alanlarında, her bir dal için 100.000 TL para ödülü verilecektir.

Ödüller Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşları tarafından aday gösterilenler arasından seçilen araştırmacıya veya araştırmacı grubuna verilecektir.

Bu çerçevede Üniversitenizin önereceği adayların; öz geçmişlerini, yaptıkları çalışmaları ve öneri gerekçelerini içeren dosyayı bir öneri yazısıyla birlikte (5 nüsha olarak) en geç 1 Ekim 2020 tarihine kadar Elginkan Vakfı Müdürlüğü’ne göndermeleri gerekmektedir.

Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri başvuru formu ekte sunulmaktadır.

Başvuru Formu

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast