17-11-2021

Bilimin, teknolojinin ve sanatın eğlenceli yönlerini halka göstermek, birbirinden farklı konulara sahip atölye alanlarında katılımcıları ortak çalışmalar ile eğlencenin içine dahil etmek, tanıtım atölyeleriyle bilgilerini artırmak, uygulama atölyeleriyle ise tecrübe edinmelerini sağlamak amacıyla TÜBİTAK; Manisa Valiliği ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) öncülüğünde paydaş kurumların da iş birliği ile “TÜBİTAK 4007 Manisa Bilim Şenliği”ni  11-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi yürütücülüğünde yapılması planlanan bu şenlikte yer alan yüzlerce etkinliğe ek olarak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde “Ödüllü Ulusal STEAM Yarışması” da yer almaktadır. Yarışmanın lise ve üniversite düzeyleri olmak üzere iki kategoride gerçekleşeceği belirtilen Ulusal STEAM Yarışması’nın başvuruları halen devam etmekte olup, söz konusu yarışmada yer almak isteyen öğrencilerin, 31 Aralık 2021 tarihi 23.59’a kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Yarışma kapsamında lise ve üniversite düzeyindeki öğrencilerden toplumsal, çevresel ve bireysel sorunlara çözüm üretmeleri, bilim ve teknoloji alanında multidisipliner yaklaşımlarla kalıcı çözüm sağlayan projeler ortaya çıkarmaları beklenmektedir. Ulusal STEAM Yarışması hakkında daha detaylı bilgilere ve başvuru formuna ulaşmak için;

https://bilimsenligi.mcbu.edu.tr/yarisma-detay/7-ulusal-steam-yarismasi

 

Font Boyutunu Değiştir
Kontrast